Hakkında

BURAK AKESEN KİMDİR?

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinde 1985-1992 yılları arasında okumuştur. 1992 yılında başladığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini 1999 yılında bitirmiştir.

Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlamış ve ihtisası 2005 yılında tamamlayıp Ortopedi ve Travmatoloji Ünvanını almıştır.

İhitsas sırasında Amerike Birleşik Devletleri’nde gerekli olan 3 farklı USMLE sınavlarını geçerek ECFMG sertifikası almıştır. Doktor Burak Akesen başarılı olduğu sınavlar neticesinde dünyanın ilk omurga merkezi olan, ABD ve tüm dünyaya sayısız omurga cerrahı yetiştiren TWIN CITIES SPINE CENTER (Minnesota, Mineapolis) bünyesinde 2005-2007 tarihleri arasında resmi fellow( yan dal uzmanı) olarak çalışmıştır. Bu dönemde bir çok omurga cerrahisini bizzat gerçekleştirmiştir. Çalıştığı dönemde omurga biomekaniği üzerine çalışmalar yapmış ve yayınlamıştır.

Doktor Burak Akesen 2010 yılında mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilimda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve 2012 yılında doçent ünvanını almıştır.

Doçent doktor Burak Akesen bir çok ülke tarafından kabul edilen sertifikalı omurga cerrahıdır. Tüm klinik ve cerrahi çalışmaları omurga cerrahisi üzerinedir. Her türlü omurga hastalığının tedavisini üstlenmiştir.

 

 

CV GÖRÜNTÜLE

RANDEVU TALEP EDİN